Spegellampett IKEA

Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA
Spegellampett IKEA

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELLAMPETT, "Regnaholm", IKEA:s 1700-talsserie, förgylld, för 1 ljus, genombrutet krön, ca 58x16 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål.

852649

2020-12-12