Taklampa Orrefors

Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORREFORS, takarmatur, 1900-talets första hälft, mässing och glas, 5 armard, uppåtriktat ljus, kupor i glas,
höjd ca 54, bredd 55 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ytlig nedsmutning och damm, Ej funktionstestad, en spricka på ca 1x1 cm

852690

2020-12-18