2 st knivar samt väska
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KNIVAR, 2 st., VÄSKA, 1900-tal, morakniv med träskaft märkt Erik Frost resp. samisk dubbelkniv, med slida av renhorn samt ryggsäck av flätat björknäver, längd knivar ca 24 samt 20 cm
Smärre slitage, den större kniven med avbruten spets, väskan med trasiga axelremmar
852724
2020-12-18