Månbord 1800-tal

Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÅNBORD, 1800-talets slut, tvådelat, stomme av björk, svarvade ben samt träskuren dekor i form av pärlbård, på hjultrissor av mässing, medföljer 1 iläggsskivva, höjd ca 72, diameter 116 cm, total längd med iläggsskiva ca 172 cm

Bruksslitage

852777

2020-12-15