Engelsk matsalsmöbel mahogny
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATGRUPP, 9 dlr, matbord samt 8 stolar, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, mahogny, stolar med tygklädd sits, bordet på pelarfot med fotavslut i mässing, höjd ca 76, diameter 110, 3 iläggsskivor med sarg á 51 cm, total längd 263 cm, sitthöjd ca 47 cm
Bruksslitage, fanérskador, repor, fläckar på tygsitsar
852877
2020-12-13