Engelsk matsalsmöbel mahogny

Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny
Engelsk matsalsmöbel mahogny

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATGRUPP, 9 dlr, matbord samt 8 stolar, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, mahogny, stolar med tygklädd sits, bordet på pelarfot med fotavslut i mässing, höjd ca 76, diameter 110, 3 iläggsskivor med sarg á 51 cm, total längd 263 cm, sitthöjd ca 47 cm

Bruksslitage, fanérskador, repor, fläckar på tygsitsar

852877

2020-12-13