Guéridon förgylld

Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld
Guéridon förgylld

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUERIDON, förgylld och bronserad, 1800-tal, barockstil, delvis träskuren dekor, höjd ca 107 cm

PROVENIENS: Inköpt på S. Magaliff Antik-, Konst & Juvelaffär, Regeringsgatan 25, Stockholm

Slagen skiva

852913

2020-12-14