Paavo Tynell taklampa

Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa

Såld för:

14 000 EUR

Utropspris

12 000 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy, sent 1940-tal, polerad och perforerad mässing, 3 ljuspunkter, diameter 47 cm.

Slitage, ej funktionstestad.

853031

2021-04-18