Tapio Wirkkala silver kanna och bägare

Såld för:

1 800 EUR

Utropspris

1 600 EUR

TAPIO WIRKKALA, KANNA OCH ÅTTA BÄGARE, signerad TW. Silver 830. Kultakeskus, Tavastehus 1976-77, kannans höjd 25 cm, vikt 788 g, bägarnas vikt 1494

Obetydligt slitage.

853036

2021-04-18