Wilhelm Kåge fat Argenta Gustavsberg

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, "Argenta", fat, Gustavsberg, stengods, glaserad med målad silverdekor, dekor av kvinna, märkt Gustavsberg Kåge 941, diameter ca 30, höjd 7,5 cm

Slitage, lagning, krackelyr

853078

2020-12-13