Wilhelm Kåge Argenta Gustavsberg 3 dlr

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, "Argenta", 3 dlr, Gustavsberg, stengods, målad silverdekor, bestående av: 1 vas, 1 skål med lock, 1 fat, höjd vas ca 16,5 cm, höjd skål med lock ca 8, diameter 13 cm, diameter fat ca 21 cm

Bruksslitage, krackelyr, lagning på skål med lock

853163

2020-12-14