Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1900-talets första hälft, mässing, rokokostil, dekr med jägare samt vinthund, urtavla i lackerad plåt märkt Made in Italy, urverk märtk FHS, Tyskland, höjd ca 28, bredd 34 cm

Saknar nyckel, ej funktionstestad, SAv garanterar ej funktionen, smärre slitage

853168

2020-12-16