Goldscheider figurin
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLDSCHEIDER, figurin, flintgods, 1930-tal, Wien, Österrike, i form av kvinna, möjligen formgiven av Claire Weiss Herczeg, numrerad 8253, höjd 24, längd 18 cm
Glasyr med smärre krackeleringar
853252
2020-12-16