Goldscheider figurin

Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin
Goldscheider figurin

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLDSCHEIDER, figurin, flintgods, 1930-tal, Wien, Österrike, i form av kvinna, möjligen formgiven av Claire Weiss Herczeg, numrerad 8253, höjd 24, längd 18 cm

Glasyr med smärre krackeleringar

853252

2020-12-16