Katana 1800-tal
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KATANA, 1800-talets början, Shin Shinto (1781-1876), signerad Masamitsu (Ishibasi Masamitsu, född 1802), tsuba Kyo Kinko/Kenjo, nagasha 63,8 cm
2 st intyg från NBTHK medföljer, ett för klingan samt ett för saya
853285
2020-12-14
Har du ett liknande föremål att sälja? Gör en kostnadsfri värdering här