Alf Wallander kaffeservis
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALF WALLANDER, kaffeservis, 14 delar, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, gul glasyr. 8 kaffekoppar med fat, sockelskål med hänklar och lock, gräddkanna samt kaffekanna med lock, 3 extra kaffefat, Kannans höjd 20 cm.
Kannor med stora glasyrbortfall och repor, mindre slitage och repor
853296
2020-12-16