Louis Majorelle karmstol Jugend
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LOUIS MAJORELLE (1859-1926): karmstol, Art Nouveau, Frankrike 1900-talets början, valnöt, skuren dekor, tygklädd stoppad sits och rygg, sitthöjd ca 47, höjd 103 cm
Smärre bruksslitage, bakstycke med spricka, mindre avslag vid höger armstöd
853331
2020-12-14