SKRIVBORD MED SPEGEL i rokokostil
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SMINKBORD, 1900-talets första hälft, rokokostil, uppsats med spegel samt lådfack, fasettslipat spegelglas, bemålat i vitt med bronserade detaljer, träskuren dekor i form av rocaille, höjd ca 75, 64x117, totalhöjd 143 cm
Trasigt spegelglas vid toppen av lådfacken, bruksslitage, senare bemålat, stötmärken kring stommen förekommer
853389
2020-12-17