Klubbat för:
850 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd inklusive lock ca 24 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, lock med lagningar
853404
2020-12-14
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner