Kaffeservis Saxisk Blomst Royal Copenhagen

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Saxisk Blomst", kaffeservis, 14 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 6 kaffekoppar med fat, 2 skålfat på fot, 2 lövformade fat, 2 cremekoppar (utan fat), bricka samt mindre urna, diameter 7-28 cm

Smärre nagg förekommer

853506

2020-12-14