Sängbord nyrenässans

Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans
Sängbord nyrenässans

Såld för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

SÄNGBORD, nyrenässans, sent 1800-tal, betsat lövträ, sarglåda, stenskiva, svarvade detaljer, på hjultrissor, bredd 39,5 cm, djup 33,5 cm, höjd 75 cm.

Åldersretaletat slitage, fläckar, nagg, står något ostadigt.

853613

2021-01-16