Karneval Stig Lindberg
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, 3 dlr, "Karneval", Gustavsberg, fajans, bestående av: rektangulär vas, signerad med Gustavsbergs studiohand SWEDEN 231.M. (höjd ca 16,5, 24x6), fat, signerad med Gustavsbergs studiohand SWEDEN 196-E (ca 20,5x20,5), samt mindre rektangulär fat, signerad med Gustavsbergs studiohand SWEDEN 198-Ö (ca 15,5x8 cm)
Bruksslitage, mikronagg kan förekomma, mindre fat med nagg
853619
2020-12-16