Bertil Vallien ljuskrona och vägglystrar

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BERTIL VALLIEN (född 1938): ljuskrona samt vägglystrar, Boda, 1970-tal, stomme i gult smidesjärn, 5 ljushållare i glas, diam. 40, vägglystrar: höjd ca 31 cm

Bruksslitage, enstaka glasdelar med nagg

853663

2020-12-14