Saltkar med tomtar Alf Wallander
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALF WALLANDER, tomtar med saltkar, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, dekor av tomtar, bemålning under glasyr, höjd ca 14, bredd ca 18 cm
Bruks- och åldersbetingat slitage, krackelyr, smärre missfärgningar
853845
2020-12-17