Figuriner

Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, (4 dlr), porslin, 1900-talets första hälft,kvinna på stegrande häst, undertill märkt Schau Bach Kunst Germany, Tyskland, samt två figuriner föreställande kvinnor, varav en märkt Royal Dux Zechozlovacia, en utan märkning, samt en figurin föreställande föl med förgylld dekor, utan mörkning, höjd ca 28-13 cm

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma

854050

2020-12-17