Vaser Kina
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
800 SEK
VASER, 3 st, porslin, Kina, sent 1800-tal, dekor av figurscener och blommor, balusterformade, höjd 15,5 - 24,5 cm.
Bruksslitage, den stora med flisa vid mynning samt en av de mindre med mynningslagning.
854105
2021-01-07