Vaser Kina

Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina

Såld för:

850 SEK

Utropspris

800 SEK

VASER, 3 st, porslin, Kina, sent 1800-tal, dekor av figurscener och blommor, balusterformade, höjd 15,5 - 24,5 cm.

Bruksslitage, den stora med flisa vid mynning samt en av de mindre med mynningslagning.

854105

2021-01-07