Tallrikar och fat 8+8+1 del Porslin
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
800 SEK
TALLRIKAR OCH FAT, 8+8+1 del, porslin, glaserat gods med fjällmönster i relief, dekorspegel med blomsterdekor, förgylld kant, bestående av 8 djupa tallrikar modell Preussisk blomst Bing & Gröndahl, 8 tallrikar samt fat hemmamåleri på gods Bing & Gröndahl, diam ca 24.5 cm, höjd fat ca 23 cm
Fint bruksskick.
854134
2020-12-20