Stig Lindberg vas, "Grazia"

Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,
Stig Lindberg vas,

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), vaser, (2), "Grazia", Gustavsberg, carraraglasyr, silverdekor med med blommor resp flicka mot vit fond, höjd ca 27-19 cm

Smärre bruksslitage, mindre märken och repor på glasyr, botten med dedikation

854484

2020-12-20