Reijmyre Glasbruk "Slottet" vinglas12 st.

Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk
Reijmyre Glasbruk

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas,12 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, märkta Reijmyre, höjd ca 16 cm
Skador: Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek. Ett glas med nagg på fot, två glas med JM-logga. Bruksslitage

Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek

854586

2020-12-19