Glas 1800-tal

Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GLAS och KARAFF, (7 dlr), 1800-tal, möjligen Casimirsborg, kasad och graverad dekor, harlequinmönster, glas signerade "C. Stake", karaff med senare tillkommen propp, höjd ca 23 cm, glasens höjd ca 6 cm

Smärre slitage, mikornagg kan förekomma

854647

2020-12-21