Ilmari Tapiovaara Lukki-pall med handtag
Klubbat för:
100 EUR
Utropspris
200 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, STOL LUKKI. 1950-tal, metallben. sits av faner, klädd i konstläder, handtag med vit plast, höjd 60 cm.
Litteratur:
Tapiovaara, Pekka Korvenmaa, Santa&Cole, sida 117.
slitage, råst, hål i ett rör
854732
2020-12-20