Wilhelm Kåge Argenta 7 delar

Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar
Wilhelm Kåge Argenta 7 delar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, 7 dlr, "Argenta", 3 vaser, 2 fat, 2 burkar varav en med lock, stengods, Gustavsberg, grönglaserad med bemålad silverdekor, föreställande bla. fiskar och blommor, modeller 10?4, 1525, 1003, 1142, 1095, 1076, samt 2005, höjd mellan ca 5,5-16,5 cm

Fat och burk med kryss på modellens siffror, ev andra sortering, nagg undertill på fat, smärre slitage

854746

2020-12-16