Paavo Tynell tre stycken taklampor

Klubbat för:

340 EUR

Utropspris

200 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPOR, 3 st, Taito modell 2081 utan reflektorskärm, 1950-tal, opalglas kupa, diameter 40 cm, höjd 20 cm

Bruks slitage, sockeln med målarfärg, elektrifieringen ej funktionstestad

854782

2020-12-20