Paavo Tynell tre stycken taklampor
Klubbat för:
340 EUR
Utropspris
200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPOR, 3 st, Taito modell 2081 utan reflektorskärm, 1950-tal, opalglas kupa, diameter 40 cm, höjd 20 cm
Bruks slitage, sockeln med målarfärg, elektrifieringen ej funktionstestad
854782
2020-12-20