Byrå tillskriven Otto Schulz
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OTTO SCHULZ, BOET, tillskriven, byrå, fanerad med alm, svärtade detaljer, draghandtag i bakelit, tre lådor, bredd 110 cm, djup 43 cm, höjd 74 cm.
Proveniens: Disponent Oskar Griep (1900-1982), Svenska Ackumulator Ab Jungner (SAAJ), Oskarshamn.
Bruksslitage, fläckar, mindre märken och repor.
854857
2020-12-17