Teckningar 9 st bl.a. Max Hänel

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TECKNINGAR (9). Bl.a. Max Hänel (1863-1921): 5 st, Stockholm, flera signerade och daterade, tusch/blandteknik, varierande storlek, bl.a. ca 120x260 / 110x100 mm.
Bl.a. Blå Slussen, Hotell Rydberg, Centralstationen,

854916

2020-12-16