Stolar, sengustaviansk stil
Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
STOLAR, 1 par, sengustaviansk stil, stämplade ´Leon Ellström Snickare Stockholm 1907´, stoppad rygg och sits, förgylld, dekor av lagergirlanger, sfinxhuvuden, överkragade kannelerade ben, sitthöjd ca. 44 cm
Bruksslitage, förgyllning med slitage, småskador, fläckar
855198
2020-12-16