Stolar, sengustaviansk stil

Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil
Stolar, sengustaviansk stil

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, sengustaviansk stil, stämplade ´Leon Ellström Snickare Stockholm 1907´, stoppad rygg och sits, förgylld, dekor av lagergirlanger, sfinxhuvuden, överkragade kannelerade ben, sitthöjd ca. 44 cm

Bruksslitage, förgyllning med slitage, småskador, fläckar

855198

2020-12-16