Konst- och designböcker

Konst- och designböcker
Konst- och designböcker
Konst- och designböcker
Konst- och designböcker

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMLING KONST- och DESIGNBÖCKER, referenslitteratur, 27 st, bl a Birger Bruzelli: Tenngjutare i Sverige (Bonnier 1967), Josef Alm: Arméns eldhandvapen förr och nu (Militärlitteraturföreningen 1953), Margareta Cramér: Den verkliga kakelugnen (Förf och kommittén för stockholmsforskning 1991), Richard Mortensen Album (Samlarens forlag 1980), S.E. Vingedal: Porslinsmärken (Bokförlaget Forum 1982) mfl.

Bruksslitage, vissa med revor, skador

855216

2020-12-16