Teservis kompaniporslin

Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin
Teservis kompaniporslin

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TESERVIS, 9 dlr., porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, dekor i blått och guld, med monogram, bestående av: skålfat, skål, tekopp, kaffekopp samt 5 assietter, diameter ca 7-20 cm

Nagg, sprickor, slitage, några delar med lagningar, skål med omfattande avslag

855266

2020-12-17