Byrå rokoko

Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko

Såld för:

29 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BYRÅ, rokoko, fanerad i rot, och valnöt, stomme av furu, bukig form, brännförgyllda beslag, tre lådor, klädda delvis med beslag, skiva av konturerad kalksten, ämbets stämpel i övre lådans botten, nyckel finns, höjd 81, 112 x 59 cm

Ingår i temaauktionen Selected Antiques

Skador i form av fanérbortfall, torrsprickor, resningar, slitage, skiva med mindre enstaka nagg

855289

2021-01-24