Byrå rokoko
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, rokoko, fanerad i rot, och valnöt, stomme av furu, bukig form, brännförgyllda beslag, tre lådor, klädda delvis med beslag, skiva av konturerad kalksten, ämbets stämpel i övre lådans botten, nyckel finns, höjd 81, 112 x 59 cm
Ingår i temaauktionen Selected Antiques
Skador i form av fanérbortfall, torrsprickor, resningar, slitage, skiva med mindre enstaka nagg
855289
2021-01-24