Porträtt efter Jean-Baptiste Greuze

Såld för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JEAN-BAPTISTE GREUZE, kopia efter (1800-tal): Porträtt av en ung flicka, olja på duk, 46 x 39 cm

Originalmålningen finns sannolikt i Musée Condé i Chantilly, Frankrike.

Dubblerad, retuscher

855292

2021-02-28