Vitrinskåp av Jonas Bohlin

Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Vitrinskåp av Jonas Bohlin

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VITRINSKÅP, tillverkat av Jonas Bohlin 1976, skåpdörrarna samt underedet av massiv gran, sidopartier samt toppen med granfanér, tvådelat, invändigt med avtagbara hyllplan, höjd ca 156, 80x38, nyckel finns

PROVENIENS.
Skåpet är ritat och tillverkat av Jonas Bohlin under en förberedande snickerikurs inför Konstfack.

Bruksslitage, missfärgning vid ena sidostycket

855329

2020-12-26