Vitrinskåp av Jonas Bohlin
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, tillverkat av Jonas Bohlin 1976, skåpdörrarna samt underedet av massiv gran, sidopartier samt toppen med granfanér, tvådelat, invändigt med avtagbara hyllplan, höjd ca 156, 80x38, nyckel finns
PROVENIENS.
Skåpet är ritat och tillverkat av Jonas Bohlin under en förberedande snickerikurs inför Konstfack.
Bruksslitage, missfärgning vid ena sidostycket
855329
2020-12-26