ARNE JACOBSEN 3117
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol modell 3117, Sjuan, Fritz Hansen, Danmark, omkring 1960-tal, förkromat stålunderrede på 4 hjultrissor, helklädd klädsel i svartfärgat skinn
Lödning kring hjul, kraftigt slitage med sprucken skinnklädsel samt slitage kring det kromade underede, smärre rostangrepp
855336
2020-12-26