Mogens Koch, bokhyllor, ek

Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek
Mogens Koch, bokhyllor, ek

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MOGENS KOCH (Danmark 1898-1992), bokhyllor, fyra st hyllmoduler i betsad/lackerad ek, reglerbara hyllplan, vardera par höjd 80, 117x27 resp höjd 72, 117x27 cm

Designad som en del av de ursprungliga möblemanget för Stadshospitalet i Sønderborg i södra Danmark som Mogens Koch ritade 1936.

Slitage och ytskador fläckar

855431

2020-12-20