Dekorelement, barock

Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

5 000 SEK

DEKORELEMENT, två stycken snarlika, barock, 1600-talets slut, skulpterad valnöt, ursprungligen fyllningar, dekor av palmkvistar, lagerkrans med kartusch inneslutande akantusornamentik, 72 x 59 respektive 76 x 53 cm, skador

PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2006, nr 2624

Slitage

855577

2021-02-28