Urna/bordslampfot, 1800-tal
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNA/BORDSLAMPFOT, 1800-tal, förgylld brons, fyrkantigt postament med emblem av Apollon som konsternas gud, urna med ansiktsmaskaroner och utsvängda hänklar, höjd 42,5 cm
Slitage, omarbetad för elektrifiering, hänklar något lösa samt ena med bristning
855732
2020-12-20