Urna/bordslampfot, 1800-tal

Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal
Urna/bordslampfot, 1800-tal

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA/BORDSLAMPFOT, 1800-tal, förgylld brons, fyrkantigt postament med emblem av Apollon som konsternas gud, urna med ansiktsmaskaroner och utsvängda hänklar, höjd 42,5 cm

Slitage, omarbetad för elektrifiering, hänklar något lösa samt ena med bristning

855732

2020-12-20