Champagnekylare i mässing
Vollendet
2020-12-23
855883
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 3 500 SEK |
CHAMPAGNEKYLARE, tenn och mässing, Frankrike ca 1900, Art Nouveau, hänklar med dekor av blad och vindruvor, märkt "G. CHAUVET FRERES REIMS CHAMPAGNE", stämplad Argit, France, höjd 20 cm, diameter ca 20 cm
Visst åldersrelaterat slitage, något nött dekor