Champagnekylare i mässing

Champagnekylare i mässing
Champagnekylare i mässing
Champagnekylare i mässing
Champagnekylare i mässing
Champagnekylare i mässing
Champagnekylare i mässing

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

CHAMPAGNEKYLARE, tenn och mässing, Frankrike ca 1900, Art Nouveau, hänklar med dekor av blad och vindruvor, märkt "G. CHAUVET FRERES REIMS CHAMPAGNE", stämplad Argit, France, höjd 20 cm, diameter ca 20 cm

Visst åldersrelaterat slitage, något nött dekor

855883

2020-12-23