Champagnekylare i mässing
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, tenn och mässing, Frankrike ca 1900, Art Nouveau, hänklar med dekor av blad och vindruvor, märkt "G. CHAUVET FRERES REIMS CHAMPAGNE", stämplad Argit, France, höjd 20 cm, diameter ca 20 cm
Visst åldersrelaterat slitage, något nött dekor
855883
2020-12-23