Axel Einar Hjorth "Cecil" karmstolar 1 par
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, 1 par, "Cecil", karmstolar, Svenska Möbelfabriken, omkring 1925, bonad björk, vardera med genombruten rygg, delvis klädd i rotting, lös stoppad sits, märkta SMF, höjd 86, sitthöjd 45 cm
Bruksslitage, märken, repor, fläckar, smärre skada i rottingen
855926
2020-12-24