Axel Einar Hjorth "Cecil" karmstolar 1 par

Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, 1 par, "Cecil", karmstolar, Svenska Möbelfabriken, omkring 1925, bonad björk, vardera med genombruten rygg, delvis klädd i rotting, lös stoppad sits, märkta SMF, höjd 86, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, märken, repor, fläckar, smärre skada i rottingen

855926

2020-12-24