Elias Martin, Hmanbild med båtar, tuschlavering

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

ELIAS MARTIN (1739-1818): Hamnbild med båtar, signerad EM, tuschlavering på papper, 19x23 cm.

PROVENIENS: Friherre Eugène Hermelin, Noo, Knifsta, Uppland

UTSTÄLLD: Gamla mästateckningar, Stenmans, Stockholm 1934, katalognr 107

856115

2021-02-28