Elias Martin, Hmanbild med båtar, tuschlavering
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
8 000 SEK
ELIAS MARTIN (1739-1818): Hamnbild med båtar, signerad EM, tuschlavering på papper, 19x23 cm.
PROVENIENS: Friherre Eugène Hermelin, Noo, Knifsta, Uppland
UTSTÄLLD: Gamla mästateckningar, Stenmans, Stockholm 1934, katalognr 107
856115
2021-02-28