Bord sengustavianskt

Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAMARBETSBORD med låda i sargen, sengustavianskt, tidigt 1800-tal, träskuren dekor, förgylld och bronserad, kannellerade ben, pärlstav, sarg med låda dekor av lagerblad, höjd ca 74, 58x38 cm

Skador, förgyllning med bortfall, dragknopp ej ursprunglig

856119

2020-12-20