Fåtölj design Alvar Aalto

Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto
Fåtölj  design Alvar Aalto

Klubbat för:

8 200 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

ALVAR AALTO, fåtölj, "modell 401", Artek, 1930/40-tal, stomme av formböjd björk, klädsel i skinn, sitthöjd ca 45 cm
Skador: Bruksslitage kring armlän samt kring klädsel

Kuntoraportti

Bruksslitage

856179

Päivämäärä:

2020-12-23