Fåtölj design Alvar Aalto
Klubbat för:
8 200 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
ALVAR AALTO, fåtölj, "modell 401", Artek, 1930/40-tal, stomme av formböjd björk, klädsel i skinn, sitthöjd ca 45 cm
Skador: Bruksslitage kring armlän samt kring klädsel
Kuntoraportti
Bruksslitage
856179
Päivämäärä:
2020-12-23